Projekotwanie balustrady Winylowe na plot i bramę ze sztachetek nie potrzebuje zezwolenia na budowę oraz zawiadamiania tego faktu gminie poza szczególnymi przypadkami.

Zwykły wpis

Budowa sztachetki plastykowe na plot i bramę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na budowę oraz informowania tego faktu do starostwa powiatowego nie licząc szczególnych wypadków.

Ogrodzenie plastykowe na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa nie przewyższające poziomu 2,2 m umieszczane miedzy dwoma sąsiednimi działkami nie wymagają żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to także ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń blisko dróg prywatnych oraz wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ogrodzenia Winylowe na ogrodzenie i bramę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu winno zawierać gatunek ogrodzenia, sposób zrealizowania jego instalacji i planowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Prócz zgłoszenia wypada dołączyć deklaracje o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w celach budowlanych i o ile jest to wymagane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Nieraz do stawiania plot plastykowe na plot i furtkę ze sztachet zadane są specjalne uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Stawianie płotu wolno zacząć po 30 dobach od chwili zgłoszenia planowania jego budowy, o ile starostwo nie wniesie przedtem protestu. Protest może być w sytuacji, kiedy planowane ploty z PCV na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej drogi. W sytuacji jak przewidywane ploty plastykowe na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowaprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. przez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować zdobycia pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zapoczątkowania prac przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s