Trwałe płoty drewniane

Zwykły wpis

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone płoty drewniane błyskawicznie się psują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów model ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s